O mně

Profil

  • Od zdravotnického vzdělání se přes více než třicetiletou praxi věnuji profesi zdravotní sestry.
  • Zkušenosti a znalosti jsem získala hned v několika oborech zdravotnictví, zejména v neurologii, kde působím dodnes.
  • Po celou tuto dobu se zajímám o vliv stravování na zdravotní stav, což jsem završila právě otevřením této své praxe jako poradce pro výživu.
 
Můj příběh

Jsem registrovaná zdravotní sestra s více než třicetiletou praxí v různých oborech např. plastická chirurgie, oční lékařství, interna, kardiologie a diabetologie, rychlá záchranná pomoc, neurochirurgie a neurologie.

Vždy mne problematika kolem výživy a zdraví zajímala, stejně jako otázka vlivu výživy na zdravotní stav člověka. Nejenom pro své osobní potřeby, ale také pro rozvoj své zdravotnické odbornosti, pomoci blízkým, a nyní komerčně i těm, kteří o to projeví zájem.

Po dlouhá léta práce ve zdravotnictví vidím jeden veliký kontrast: a tím je na jedné straně zdravotnictví na velmi vysoké úrovni , které se neustále vylepšuje, to co lékaři dokážou dnes, před dvaceti lety bylo ještě téměř z oblasti science-fiction. Na straně druhé: zdraví národa, které se plíživě a nezadržitelně zhoršuje. Přibývá nemocí už u mladých lidí. Lidé se přestali hýbat, na základě různých módních reklam konzumují náhražky potravin ze supermarketů. Výsledek je ten, že jsou nemocní, obézní, a ve skutečnosti podvyživení. Nedostává se jim totiž správného složení tělu přirozených látek, vitaminů, enzymů a minerálů... a na to pak navazují ony tak často zmiňované civilizační nemoci (od vysokého tlaku, cholesterolu, obezity, cévních onemocnění až po osteoporózu a deformace kostí a kloubů).